Ko apskatīt Rīgas centrā

Centrāltiegus

1930. gadā celtais Centrāltirgus ir lielākais Eiropā un viens no Rīgas apskates objektiem. Tas apkalpo pat 80 000 cilvēku dienā.

Centrāltirgus veido pieci masīvi bijušie Zeppelin angāri, no kuriem katrs pārdod dažāda veida produktus. Klīstot pa sadaļām, jūs redzat visu, sākot no cūku purniem līdz ziediem līdz svaigam sieram un citiem Baltijas ēdieniem . Un, protams, marinēti gurķi.

Interesanta vieta tūristiem, tirgus ir ļoti paredzēts vietējiem iedzīvotājiem, kas veic iknedēļas iepirkšanos. Ir mazāk kafejnīcu un iespēju nogaršot preces, nekā esmu redzējis citos Eiropas tirgos, taču, ja labi pajautāsi, iespējams, varēsi kaut ko nobaudīt no šīs dienas specialitātes.

 

Melngalvju nams

Izstaigājamā vecpilsēta ir pilna ar vēsturi un daudzām skaistām ēkām. Mans mīļākais bija Melngalvju nams, kas atrodas tepat aiz stūra no manas viesnīcas. Sākotnēji celta Melngalvju ģildei 14. gadsimtā, gotiskā un holandiešu renesanses laikmeta ēka tika iznīcināta Otrā pasaules kara bombardēšanas un padomju varas pārņemšanas rezultātā. Tā rekonstruēta 1999. gadā un nav iespējams paiet garām bez (vairāku) fotogrāfiju uzņemšanas.

 

Jūgenstila mājas

Tikai pusjūdzes attālumā no Vecrīgas atrodas Rīgas jūgendstila rajons, kura centrā ir Alberta, Elizabetes un Strelniku ielas. Šeit esošās 100 gadus vecās ēkas ir, maigi izsakoties, unikālas. Tie ir īsts Rīgas apskates punkts.

Jūgendstila kustība pilsētā (un, patiesi, visā Eiropā) bija visa vienkāršā noraidīšana, kas redzams, pastaigājoties pa ielām. Skatoties uz fasādēm, sejas, dzīvnieki un neparastas lietas skatās atpakaļ. Sīkāku informāciju meklē ēkās un apmeklē Rīgas Jūgendstila muzeju, lai uzzinātu sīkāk par stilu un tā vēsturi.

Pastaiga šajā vēsturiskajā apkārtnē aizņems tikai aptuveni stundu; pievienojiet 45 minūtes, ja plānojat apmeklēt muzeju. Pieredze noteikti ir viena no interesantākajām lietām Rīgā, pat ja arhitektūra jūs parasti neaizrauj.

 

Kalnciema ielas kvartāls

Pāri Daugavai aptuveni 20 minūšu attālumā no Vecrīgas atrodas Kalnciema kvartāls , rosīgs jautru lietu centrs nedēļas nogalē Rīgā. Šis rajons ir slavens ar koka arhitektūras mantojumu, kas datēts ar 19. gadsimtu, taču ir populārs ar daudziem kultūras un mākslas pasākumiem, kas šeit notiek.

Kvartālā regulāri notiek mākslas izstādes, izrādes, koncerti un ģimenei draudzīgi pasākumi. Lielākā daļa programmu un semināru ir bezmaksas, un apkārtne vienmēr ir rosīga, katru gadu uzņemot vairāk nekā 100 000 cilvēku.

Kalnciema kvartāls ir īpaši pazīstams ar savu iknedēļas tirgu. Sestdienās vietējie zemnieki un amatnieki atved savus izstrādājumus, lai tos pārdotu līdzās izrādēm, kas bieži vien ir daļa no tematiskā tirgus. Tā ir populāra vieta, kur atrasties, tāpēc dodieties uz turieni agri, ja vēlaties kādu no lielajiem pieejamajiem ēdieniem.